Op

Nr Navn Klub Klasse. Svømmetid Cykel tid Løb Slut tid Placering
Senior Frøs 1/2 Ironmann M Senior
105 Michael de Bruijn Thy Triathlon Team M Senior 00:26:01 02:17:47 01:24:18 04:08:06 1
77 Jens Gydesen AAIG M Senior 00:28:30 02:25:21 01:23:02 04:16:53 2
40 Lars Ole Thomsen Aarhus 1900 Triathlon M Senior 00:28:23 02:26:19 01:26:27 04:21:09 3
104 keld Thomsen SMT-Silkeborg, Team Fusion M Senior 00:30:37 02:24:20 01:26:13 04:21:09 3
99 Jesper Jensen Fredericia Triathlon Team M Senior 00:32:08 02:29:14 01:21:49 04:23:11 5
51 Jens Isbak Kristensen Aalborg Triathlon Klub M Senior 00:31:27 02:30:51 01:21:49 04:24:07 6
46 michael  gladney smt silkeborg M Senior 00:36:51 02:24:08 01:23:13 04:24:12 7
22 Poul Erik Bramsen M Senior 00:38:22 02:22:46 01:23:42 04:24:50 8
7 Leif Lundstrøm Holstebro Triathlon Klub M Senior 00:32:39 02:22:20 01:31:10 04:26:09 9
21 Søren Raunholt HG Triathlon M Senior 00:34:21 02:26:09 01:26:38 04:27:08 10
113 Michael Rothmann Århus 1900 Tri M Senior 00:32:47 02:25:16 01:30:40 04:28:43 11
84 Frank Jensen Århus 1900 Triathlon M Senior 00:30:46 02:27:18 01:32:38 04:30:42 12
94 Jesper Madsen Aalborg triathlon klub M Senior 00:32:06 02:31:53 01:28:26 04:32:25 13
81 Uffe Storgaard Sloth Aarhus 1900 Triathlon M Senior 00:33:09 02:30:39 01:31:41 04:35:29 14
73 Øyvind Hadland iTri Chiang Mai M Senior 00:31:25 02:34:34 01:30:37 04:36:36 15
24 Jørgen Dau Nielsen HG tri M Senior 00:37:53 02:30:41 01:28:03 04:36:37 16
83 peter drejer smt-silkeborg M Senior 00:32:22 02:41:30 01:28:30 04:42:22 17
20 Keld Hagen Jørgensen 1900 tri M Senior 00:30:29 02:30:57 01:41:13 04:42:39 18
1 Kenneth Thonsgaard Atletica tri M Senior 00:31:17 02:37:05 01:35:46 04:44:08 19
52 Jonas Hald Johansen Århus 1900 M Senior 00:35:44 02:34:09 01:34:28 04:44:21 20
102 Peter Aaskov Team Triathlon Herning M Senior 00:32:10 02:28:12 01:46:11 04:46:33 21
96 Anders Brink Nyberg Tri4 M Senior 00:37:55 02:31:27 01:37:33 04:46:55 22
49 Tom Ryom Jensen Atletica-tri Horsens M Senior 00:35:40 02:30:45 01:40:39 04:47:04 23
91 Jacob Rose Dencker Aalborg Triathlon Klub M Senior 00:37:36 02:28:59 01:40:36 04:47:11 24
50 Bo Hansen Atletica Tri Horsens M Senior 00:30:45 02:28:50 01:49:58 04:49:33 25
42 Jacob Sørensen OTK M Senior 00:35:07 02:43:19 01:31:12 04:49:38 26
48 Morten Lykke Århus 1900 Triathlon M Senior 00:31:50 02:40:55 01:40:00 04:52:45 27
12 Bo Ekkelund www.netkalorien.dk M Senior 00:41:00 02:29:33 01:42:45 04:53:18 28
53 Lars Johansen Atletica tri M Senior 00:37:54 02:33:00 01:43:42 04:54:36 29
62 Steffen Jakobsen Multiatleterne M Senior 00:43:38 02:39:04 01:32:35 04:55:17 30
79 Frederik Ettrup Petersen M Senior 00:39:43 02:51:23 01:30:24 05:01:30 31
88 Johnny Christiansen HG ATM M Senior 00:39:12 02:42:22 01:40:06 05:01:40 32
10 jan ø jensen fredericia triathlon team M Senior 00:39:59 02:36:23 01:47:10 05:03:32 33
58 Kenneth Bjerregaard Atletica Tri Horsens M Senior 00:36:43 02:37:20 01:51:17 05:05:20 34
95 Thomas Aalborg Triathlon Klub M Senior 00:41:21 02:50:16 01:35:36 05:07:13 35
4 richard paul morel multiatleterne esbjerg M Senior 00:33:12 02:50:02 01:47:08 05:10:22 36
75 Thomas Andersen Randers Freja Atletik og Triatlon M Senior 00:38:31 02:49:20 01:48:05 05:15:56 37
57 Jesper Møller BAM M Senior 00:42:49 02:51:05 01:44:09 05:18:03 38
44 Alex Lindbjerg Iversen Aalborg Triathlon Klub M Senior 00:39:44 02:56:59 01:46:07 05:22:50 39
90 Ruben Kornum Nielsen Holstebro Triathlonklub M Senior 00:35:45 02:51:13 01:57:50 05:24:48 40
41 Rasmus Milling HG ATM M Senior 00:44:40 02:53:42 01:48:10 05:26:32 41
86 Michael Olsen Multiatleterne M Senior 00:36:09 02:51:16 02:00:57 05:28:22 42
103 Anders Dam Vestergaard Tromps M Senior 00:40:23 02:56:59 01:53:04 05:30:26 43
121 Michael Sløk M Senior 00:45:29 02:52:38 01:53:47 05:31:54 44
70 Jesper Bach Dall Haderslev Tri 2000 M Senior 00:44:50 02:57:03 01:54:36 05:36:29 45
2 Niels Løber TRI4 M Senior 00:37:38 02:47:11 02:14:14 05:39:03 46
37 Eric Matzner Lober M Senior 00:37:46 03:15:00 01:47:17 05:40:03 47
100 Petur Mortensen M Senior 00:39:09 03:09:47 01:59:11 05:48:07 48
108 Andrias K. Justinussen M Senior 00:39:32 03:11:40 01:59:00 05:50:12 49
26 Jesper Gaarskjær Ingen M Senior 00:40:14 03:12:30 02:06:05 05:58:49 50
69 Brian Henningsen M Senior 00:41:56 03:14:09 02:03:12 05:59:17 51
47 Anders Steffensen Atletica Tri Horsens M Senior 00:28:55 02:19:56   DNF  
56 Michael Stick Bjerringbro Atletik og motion M Senior 00:44:35     DNF  
85 Rene U Olsen Vejle IF Triathlon M Senior 00:33:28     DNF  
18 Michael Teytaud M Senior 00:46:36 03:28:44   DNF  
11 jakob pedersen M Senior       DNS  
25 Thomas Lauenborg Haderslev Tri 2000 M Senior       DNS  
76 Tom Remman Team Craft/Holmestrand Tri klubb M Senior       DNS  
115 Hans-Christian Lund M Senior       DNS  
118 Peter Nørby OTK M Senior       DNS  
5 Dennis munk aalborg triathlon M Senior       DNS  
14 Martin Hedam Hansen Atletica-tri M Senior       DNS  
106 Lauritz Jacobsen Teknikkompagniet.dk M Senior       DNS  
38 Christian Løber M Senior       DNS  
Veteran 1 Frøs 1/2 Ironmann M Veteran 1
45 Lars Møller Andersen OTK M Veteran 1 00:32:36 02:37:11 01:28:08 04:37:55 1
97 Henrik Small Karlsen hareskovens triathlon klub M Veteran 1 00:35:30 02:33:18 01:29:27 04:38:15 2
98 Søren Veje Kristensen Fredericia Triathlon Team M Veteran 1 00:37:52 02:33:04 01:32:49 04:43:45 3
89 Keld Hansen Multimotion Assens M Veteran 1 00:34:39 02:34:11 01:35:41 04:44:31 4
72 Henrik Baadsgaard OTK M Veteran 1 00:33:48 02:23:57 01:47:19 04:45:04 5
17 Joachim Reitan Oslofjord Triatlon M Veteran 1 00:39:49 02:32:24 01:36:04 04:48:17 6
43 Lars Hansen hgam M Veteran 1 00:37:59 02:33:22 01:44:03 04:55:24 7
31 Frank Frederiksen HGATM M Veteran 1 00:42:46 02:37:35 01:37:51 04:58:12 8
64 Michael Kragelund OTK M Veteran 1 00:35:36 02:37:05 01:45:33 04:58:14 9
55 lars georg hansen M Veteran 1 00:37:48 02:40:47 01:40:27 04:59:02 10
59 Claus Poulsen SMT-Silkeborg M Veteran 1 00:34:18 02:49:52 01:41:19 05:05:29 11
61 Nicolai Hofland OTK M Veteran 1 00:38:18 02:45:37 01:43:37 05:07:32 12
109 Jens Berg Rødekro-IF Tri M Veteran 1 00:41:58 02:30:35 01:55:47 05:08:20 13
71 Peter Fosmark SMT M Veteran 1 00:38:28 02:45:45 01:44:39 05:08:52 14
111 Lars Larsen HG Triathlon M Veteran 1 00:36:36 02:35:10 01:57:53 05:09:39 15
87 Klavs Eggert Hansen Multi Motion Assens M Veteran 1 00:41:37 02:47:51 01:41:02 05:10:30 16
116 René Lorenz OTK M Veteran 1 00:35:42 02:46:18 01:52:08 05:14:08 17
101 Frank Hechmann Odder Atletik og Motion M Veteran 1 00:36:49 02:47:31 01:50:35 05:14:55 18
60 klaus gertsen Cykelmotion Viborg M Veteran 1 00:40:48 02:46:56 01:49:48 05:17:32 19
54 Søren Boy Skjold Århus 1900 M Veteran 1 00:43:13 02:51:09 01:45:19 05:19:41 20
19 Allan Nielsen HG M Veteran 1 00:38:52 02:59:57 01:51:19 05:30:08 21
110 Lasse Richardt HGATM M Veteran 1 00:42:37 02:53:53 01:54:25 05:30:55 22
13 Bimmer Hejn Atletica Horsens M Veteran 1       DNS  
36 Arne Olav Sunde M Veteran 1       DNS  
35 Lars Arvid Nilsen Oslofjord Triathlon M Veteran 1       DNS  
63 Frode Johan Fjelde Oslofjord triatlon M Veteran 1       DNS  
Veteran 2 Frøs 1/2 Ironmann M Veteran 2
6 lars bollerup M Veteran 2 00:42:09 02:54:54 01:30:35 05:07:38 1
28 Stig Nielsen HG ATM M Veteran 2 00:40:32 02:40:52 01:49:35 05:10:59 2
92 Ove Nielsen Århus 1900 M Veteran 2 00:44:30 02:45:37 01:46:50 05:16:57 3
82 Lasse Nielsen Odder Atletik & Motion M Veteran 2 00:40:12 02:59:05 01:48:09 05:27:26 4
32 Kim Bonde Andersen Blovstrød Triathleten M Veteran 2 00:48:19 02:45:59 01:58:08 05:32:26 5
15 kim  steen hgatm M Veteran 2 00:43:54 02:56:10 01:53:21 05:33:25 6
80 Steffen Kagearm Århus 1900 M Veteran 2 00:40:22 02:54:04   DNF  
119 sten dalum næstved M Veteran 2 00:51:18 02:54:42   DNF  
Ungdom 1 Frøs 1/2 Ironmann K Ungdom 1
Ungdom 2 Frøs 1/2 Ironmann K Junior
Junior Frøs 1/2 Ironmann K Junior
Senior Frøs 1/2 Ironmann K Senior
66 Birgitte Christensen Århus 1900 Triathlon K Senior 00:31:39 02:30:32 01:34:07 04:36:18 1
93 Lene Pedersen Kolding Triathlon Klub K Senior 00:32:05 02:49:00 01:45:21 05:06:26 2
78 Annette Corydon SMT Silkeborg K Senior 00:38:01 02:56:15 01:36:42 05:10:58 3
107 Astrid Grønnegaard Teknikkompagniet.dk K Senior 00:36:41 02:54:20 02:12:50 05:43:51 4
112 irina palimaru Brøndby Triathlon Klub K Senior 00:51:45 03:02:50 01:52:03 05:46:38 5
16 Ellen Skjold Kvåle Oslofjord Triatlon K Senior 00:44:38 03:13:03 01:58:09 05:55:50 6
3 Janni Dam-Nielsen Tri4 K Senior 00:44:26 03:12:02 02:10:27 06:06:55 7
23 Mette Sørensen Holstebro Triathlon klub K Senior       DNS  
114 Louise Fruelund Poulsen Tri4 K Senior       DNS  
120 Jeanine Grankvist ingen K Senior       DNS  
Veteran 1 Frøs 1/2 Ironmann K Veteran 1
39 lisbeth crafack Århus 1900 triatlon K Veteran 1 00:42:14 02:52:10 01:42:32 05:16:56 1
8 sofie andersen Kvik Tri Team K Veteran 1 00:46:44 03:06:30 01:44:53 05:38:07 2
33 Tina Charlotte Hartley Kvik-Tri K Veteran 1 00:46:48 03:06:50 01:49:50 05:43:28 3
Veteran 2 Frøs 1/2 Ironmann K Veteran 2
34 Anette Østerkjerhuus HG ATM K Veteran 2 00:45:25 03:47:17 02:43:02 07:15:44 1
Lang Stafet M Stafet KS  Stafet M
209 Torsten Due Bryld Roligt Tempo KS Senior 00:30:43 02:38:59 01:23:26 04:33:08 1
208 Jesper Heiberg Multiatleterne!!! KS Senior 00:26:16 02:23:39 01:44:07 04:34:02 2
207 Mads jørgensen Randers Freja Atletik og Triathlon KS Senior 00:25:15 02:34:18 01:39:30 04:39:03 3

 

Hovedsponsor:

Samarbejde mellem:

 

Siden opdateret sidst 23-06-2009 22:23:37 og siden har været set 379 gange.