Op dnk.trumin.com/online/event.ctrl?cmd=startList&event=1518282068 dnk.trumin.com/online/quick.ctrl?cmd=signupFrm&event=1518282068 Duathlon 11. Duathlon 10. Duathlon 09. Duathlon 08. Duathlon 07. Duathlon 06.

Resultater fra Frøss duathlon 2008

Navn Klub Klasse. Løb 1 Cykel tid Løb 2. Slut tid Placering
Susanne Svendsen Aalborg Triathlon Klub K Senior 00:20:18 01:20:54 00:20:54 02:02:06 1
Lykke Krarup Esbjerg Tri & Multisport K Senior 00:22:44 01:26:06 00:23:47 02:12:37 2
Kirsten Pettersson Esbjerg Tri og Multisport K Senior 00:20:45 01:29:52 00:23:15 02:13:52 3
matilde osmundsen esbjerg tri og multisport K Senior 00:22:23 01:31:19 00:24:10 02:17:52 4
Marianne Balleby Larsen AAIG, HILA I/S K Senior 00:25:06 01:30:24 00:25:29 02:20:59 5
Maria L. Korup Esbjerg Tri og Multisport K Senior 00:23:42 01:34:01 00:27:12 02:24:55 6
Elin G. Klitgaard Vejle IF K Veteran 1 00:24:13 01:28:04 00:25:27 02:17:44 1
Pernille Bergmann Ålborg Triathlon Klub K Veteran 1 00:35:49 01:48:34 00:38:41 03:03:04 2
Bodil Nielen Aaig atletik & triathlon K Veteran 2 00:25:05 01:36:14 00:27:18 02:28:37 1
Senna Madsen Esbjerg a/m K Veteran 2 00:25:36 01:48:20 00:28:00 02:41:56 2
Søren Bystrup Jacobsen Aarhus 1900 triahlon M Senior 00:17:54 01:05:10 00:18:59 01:42:03 1
Pozzo di Borgo Romain Aalborg triathlon klub M Senior 00:17:36 01:11:57 00:18:58 01:48:31 2
Søren Hyldal Sørensen Ålborg Triathlon Klub M Senior 00:18:42 01:10:55 00:20:03 01:49:40 3
Casper Callesen 1900 tri M Senior 00:18:56 01:10:57 00:20:00 01:49:53 4
Kim Jensen Atletica-tri. Horsens M Senior 00:19:38 01:12:48 00:21:38 01:54:04 5
Hans-Henrik Schmidt Esbjerg Tri & Multisport M Senior 00:19:31 01:13:56 00:21:00 01:54:27 6
Thomas Ringsted M Senior 00:19:41 01:13:34 00:21:46 01:55:01 7
Nicolaj Bernhardt Aletica Triathlon Horsens M Senior 00:19:39 01:14:34 00:21:15 01:55:28 8
Simon Ørum Fredericia Triathlon Team M Senior 00:21:09 01:12:11 00:22:13 01:55:33 9
Steffen Hejlskov Randers Freja M Senior 00:18:00 01:18:42 00:19:22 01:56:04 10
marcus jensen koldling tri klub M Senior 00:20:44 01:18:04 00:21:39 02:00:27 11
Asger Ågård Jensen Aalborg Triathlon Klub M Senior 00:22:41 01:14:16 00:24:30 02:01:27 12
Kenneth Hansen Aletica Triathlon Horsens M Senior 00:18:23 01:22:29 00:21:45 02:02:37 13
Palle Rasmussen Esbjerg Tri & Multisport M Senior 00:20:50 01:21:29 00:22:41 02:05:00 14
Thomas Blom Kristensen Vejle IF Triathlon M Senior 00:22:06 01:19:26 00:26:13 02:07:45 15
Jesper Jakobsen Aaig atletik & triathlon M Senior 00:19:42 01:26:28 00:22:10 02:08:20 16
Jan Ø Jensen Fredericia Triathlon Team M Senior 00:20:20 01:26:06 00:22:35 02:09:01 17
Jens Chr Bach Esbjerg tri og multisport M Senior 00:19:33 01:23:10 00:27:10 02:09:53 18
kenneth Thonsgaard M Senior 00:22:14 01:26:42 00:23:31 02:12:27 19
Palle Peter Skov Kolding Triathlon Klub M Senior 00:22:37 01:21:30 00:28:48 02:12:55 20
Uffe Thostrup M Senior 00:21:05 01:27:48 00:26:01 02:14:54 21
finn schack ingen M Senior 00:22:50 01:29:37 00:26:59 02:19:26 22
jimmi Simonsen Vejle If Tri M Senior 00:22:35 01:32:20 00:25:34 02:20:29 23
Nicolaj Honnore team parkvej cykler M Senior 00:24:47 01:30:05 00:26:22 02:21:14 24
Ole Mortensen Kolding Triathlon Klub M Senior 00:25:30 01:26:00 00:30:27 02:21:57 25
Rasmus Gejlager Team Free Rider M Senior 00:22:12 01:35:39 00:27:17 02:25:08 26
Ulrik Søgaard M Senior 00:23:03 01:45:57 00:25:35 02:34:35 27
Kåre Holst Team Free Rider M Senior 00:25:02 01:52:11 00:31:46 02:48:59 28
Dave Francis Team Free Rider M Senior 00:27:04     DNF  
Jesper Stunge Team Free Rider M Senior 00:25:26 01:48:31   DNF  
Thøger Haugstrup 1900 tri M Senior 00:19:15     DNF  
Frank Jensen Århus 1900 Triathlon M Senior       DNS  
Henrik Lund Kolding triathlon M Senior       DNS  
Claus Madsen M Senior       DNS  
Nicolaj W. Johansen Atletica Tri Horsens M Ungdom 2 00:20:16 01:14:09 00:23:49 01:58:14 1
Michael Elstoft Odense Triathlon Klub M Veteran 1 00:21:01 01:13:11 00:22:34 01:56:46 1
Peter Svensson Aarhus 1900 tri M Veteran 1 00:21:14 01:12:56 00:23:03 01:57:13 2
Jesper Petersen Kolding Tri Klub M Veteran 1 00:20:35 01:16:10 00:21:25 01:58:10 3
Dennis Jørgensen OTK M Veteran 1 00:21:46 01:18:02 00:22:12 02:02:00 4
John  Cumming Team Ecosse M Veteran 1 00:21:58 01:26:02 00:22:36 02:10:36 5
Kurt Olsen Esbjerg a/m M Veteran 1 00:21:40 01:29:05 00:24:04 02:14:49 6
Jan Bisgaard Kolding Triathlon Klub M Veteran 1 00:25:55 01:25:04 00:27:36 02:18:35 7
Hans Hørlyck M Veteran 1 00:25:08 01:30:34 00:27:05 02:22:47 8
Hans Jørgen Eriksen Randers Triathlon M Veteran 1 00:26:05 01:30:06 00:27:56 02:24:07 9
Martin Johannessen Team Free Rider M Veteran 1 00:25:42 01:32:57 00:27:48 02:26:27 10
Niels Bendix Team Free Rider M Veteran 1 00:22:32 01:40:57 00:27:20 02:30:49 11
Kim Wittrup-Jensen OTK M Veteran 1 00:24:16     DNF  
Mass Krüger-Andersen Aarhus 1900 triathlon M Veteran 1       DNS  
Karsten Olsen Fredericia Tri Klub M Veteran 2 00:20:58 01:18:00 00:21:35 02:00:33 1
Hans Jørgen Christensen M Veteran 2 00:22:45 01:18:59 00:24:04 02:05:48 2
Jan Allan Sørensen Esbjerg Tri & Multisport M Veteran 2 00:23:40 01:22:41 00:24:30 02:10:51 3
Tommy Fugleberg team parkvej cykler M Veteran 2 00:24:45 01:30:11 00:26:19 02:21:15 4
Per Tingskov Esbjerg Tri & Multisport M Veteran 2 00:25:56 01:31:06 00:26:39 02:23:41 5
Kristian Damsted Rødding Tri Klub M Veteran 2 00:27:29 01:29:50 00:30:31 02:27:50 6
Leif Hartman Haderslev Tri 2000 M Veteran 2 00:25:40 01:35:07 00:27:05 02:27:52 7
Johannes Nicolajsen Rødding Motion og Triathlonklub M Veteran 2 00:26:16 01:35:36 00:30:18 02:32:10 8
Carsten Pedersen FAGI M Veteran 2       DNS  
Mogens G. Jepsen Rødding tri klub M Veteran 2       DNS  
Michael Østergaard Haderslev Tri 2000 S  Stafet M 00:24:07 01:14:05 00:24:15 02:02:27 1
Team Jensen Rødding Tri Klub S  Stafet M 00:21:48 01:20:21 00:22:56 02:05:05 2
Jakob Rasmussen/Dorte H S Stafet Mix 00:25:10 01:24:58 00:25:47 02:15:55 1
Torben dammose /  Dorthe  S. Rasmussen Team Free Rider S Stafet Mix 00:27:35 01:30:06 00:29:27 02:27:08 2

 

Siden opdateret sidst 06-04-2008 14:41:19 og siden har været set 385 gange.