Op Cross Haderslev 2010. DM Cross Frederikshavn 2009.

Resultater kort bane klik her. Resultater lang bane klik her. Hold lang bane klik her. Stafet klik her.

Resultater for kort bane.
På grund af de fleste løbere blev anvist forkert blev det besluttet at slette DM.
Nr. Navn Klub Tid. Placering. Klasse
1 Betina Kjærup AKIF 00:26:38 1 Kvinder OG
12 Betina Rosendahl HGI 00:26:51 2 Kvinder OG
2 Helle Broberg FAGI 00:28:20 3 Kvinder OG
14 Kirsten Andersen IFK 00:28:49 4 Kvinder OG
6 Elke Weisbjerg FMI 00:28:56 5 Kvinder OG
15 Hanne Johansen IFK 00:29:15 6 Kvinder OG
9 Lene Mølgaard Kavanagh HGI 00:30:50 7 Kvinder OG
3 Tina Lundgreen FAGI 00:33:55 8 Kvinder OG
11 Inge Merete Nielsen HGI 00:34:12 9 Kvinder OG
8 Grethe Holst HGI 00:34:13 10 Kvinder OG
4 Hanne Flyger FMI 00:34:21 11 Kvinder OG
17 Susanne Skinnebak FMI 00:34:22 12 Kvinder OG
7 Gitte Hansen HGI 00:35:19 13 Kvinder OG
10 Tove Møller HGI 00:37:23 14 Kvinder OG
20  Falgreen AKIF 00:20:46 1 Kvinder senior
32 Sara Iversen SLGI 00:20:48 2 Kvinder senior
21 Ninna Elisabeth Jakobsen AKIF 00:26:19 3 Kvinder senior
22 Lene Sonne Lillelund AKIF 00:26:32 4 Kvinder senior
25 Krista Jakobsen HAGI 00:26:53 5 Kvinder senior
23 Rebecca Tikøb Michelsen AKIF 00:27:24 6 Kvinder senior
24 Melissa Bager Nielsen AKIF 00:27:53 7 Kvinder senior
29 Ruth Kristine Jensen HGI 00:28:18 8 Kvinder senior
27 Ann G. Breuner HGI 00:34:18 9 Kvinder senior
30 Maria Rosenbech Madsen HGI   Kvinder senior
31 Maria Hansen SIF KOR   Kvinder senior
26 Malene Schamz HAGI   Kvinder senior
28 Hanne Dalsgaard HGI   Kvinder senior
93 Per Ulrik Hartby IFI 00:20:29 1 Mænd veteran
85 Jens Jørgen Kramer HAGI 00:20:32 2 Mænd veteran
96 Varny Vestergaard IFK 00:20:45 3 Mænd veteran
92 Ian Per Grossert IFI 00:20:46 4 Mænd veteran
84 Henning Rose FMI 00:21:45 5 Mænd veteran
81 Kaj Wagener FAGI 00:23:45 6 Mænd veteran
89 Peter Abel IFA 00:23:48 7 Mænd veteran
98 Niels-Jørn Kristensen OMI 00:25:21 8 Mænd veteran
80 Freddi Nielsen AKIF 00:25:29 9 Mænd veteran
99 Jens-Peder Nielsen OMI 00:27:00 10 Mænd veteran
90 Anders Haugaard IFA 00:27:13 11 Mænd veteran
91 Jørgen Olesen IFA 00:28:10 12 Mænd veteran
86 Bent Buhelt HGI 00:28:27 13 Mænd veteran
95 Frode Snitgaard IFK 00:29:00 14 Mænd veteran
87 Erling Kristjansen HGI 00:33:53 15 Mænd veteran
100 Steen Ludvigsen SGI   Mænd veteran
97 Jens Galtung IFS   Mænd veteran
82 Jan Kingo FMI   Mænd veteran
117  Horst AKIF 00:20:12 1 Mænd VPL
123 S. Neve AKIF 00:20:19 2 Mænd VPL
136 Jon Bruun SLGI 00:20:21 3 Mænd VPL
126 Jens J. Nørgaard Pedersen AKIF 00:20:23 4 Mænd VPL
137 Mathias Houmøller SLGI 00:20:24 5 Mænd VPL
118 Kristian Buch Hvarregaard AKIF 00:20:24 6 Mænd VPL
61 Jens J. Larsen JDRI 00:20:31 7 Mænd VPL
121 Stephan A. Kure AKIF 00:20:31 8 Mænd VPL
124 Alexander Nuyles Nielsen AKIF 00:20:33 9 Mænd VPL
130 Anders Lund Smedsgaard AKIF 00:20:36 10 Mænd VPL
68 Emil Maier Schondelmair JDRI 00:20:37 11 Mænd VPL
128 Jeppe Kjelgaard Quortrup AKIF 00:20:40 12 Mænd VPL
65 Kasper Pihl Rasmussen JDRI 00:20:42 13 Mænd VPL
66 Morten Ploug Thomsen JDRI 00:20:47 14 Mænd VPL
56 Morten Buch Larsen JDRI 00:20:52 15 Mænd VPL
138 Jan Sanden SLGI 00:20:53 16 Mænd VPL
64 Kenneth Olsen JDRI 00:21:04 17 Mænd VPL
114 Lars Villemose Greve AKIF 00:21:14 18 Mænd VPL
57 Christian Christensen JDRI 00:21:21 19 Mænd VPL
63 March Nielsen JDRI 00:21:22 20 Mænd VPL
67 Jesper Rostgaard Christensen JDRI 00:21:24 21 Mænd VPL
115  Grøn AKIF 00:21:33 22 Mænd VPL
113  Clausen AKIF 00:21:35 23 Mænd VPL
110 K. Bruusgaard AKIF 00:23:07 24 Mænd VPL
120 L. Korff AKIF 00:23:09 25 Mænd VPL
59 Mikkel Jørgensen JDRI 00:23:23 26 Mænd VPL
69 Andreas Simon Hansen JDRI 00:24:03 27 Mænd VPL
133 Mathias Holt Thulstrup AKIF 00:24:11 28 Mænd VPL
119  Iversen AKIF 00:25:22 29 Mænd VPL
125 Palle Huus Nielsen AKIF 00:25:58 30 Mænd VPL
134 Esben Sand Thygesen AKIF 00:26:06 31 Mænd VPL
132 Jens H.D. Sørensen AKIF 00:27:07 32 Mænd VPL
127  Petersen AKIF 00:27:24 33 Mænd VPL
135  Toft AKIF 00:27:26 34 Mænd VPL
112 Jensen AKIF 00:27:46 35 Mænd VPL
111 Nils-Martin Busk AKIF   Mænd VPL
122 Mikkel Mika AKIF   Mænd VPL
131 Mark Søndergaard AKIF   Mænd VPL
116 Klaus Stenild Hansted AKIF   Mænd VPL
129  Ringgren AKIF   Mænd VPL
144 Anders Malinovski HGI 00:21:28 1 Mænd YOB
154 Mikkel Soelberg JDRI 00:21:51 2 Mænd YOB
148 Anders Skamris IFA 00:22:03 3 Mænd YOB
142 Peter Sebelius HAGI 00:22:27 4 Mænd YOB
143 Johnny Skoven HAGI 00:22:29 5 Mænd YOB
147 Anders Mikkelsen IFA 00:23:59 6 Mænd YOB
160 Brian Nielsen SLGI 00:24:30 7 Mænd YOB
140 Ole Lund AKIF 00:25:45 8 Mænd YOB
149 Morten Sørensen IFA 00:26:21 9 Mænd YOB
146 Allan Ertmann IFA 00:26:40 10 Mænd YOB
141 Peter Burmann FMI 00:26:57 11 Mænd YOB
155 Morten Christensen OMI 00:27:08 12 Mænd YOB
156 Mikkel Mikkelsen OMI 00:27:28 13 Mænd YOB
150 Jakob Wagner IFA 00:28:02 14 Mænd YOB
151 Tommy Andersen IFI 00:29:54 15 Mænd YOB
145 Jan Bjerre IFA 00:51:46 16 Mænd YOB
159 Søren Balsløv SLGI   Mænd YOB
157 Per Alexander Nielsen SIF KOR   Mænd YOB
153 Lars Nielsen ISG   Mænd YOB
158 Kenneth Darly Larsen SIF KOR   Mænd YOB
161 Jesper Toft JDRI   Mænd YOB
152 Bjarne Thomsen IFS   Mænd YOB
173 Jeppe Garde IFA 00:17:43 1 Mænd ÆOB
171 Michael Z. Nielsen FSUI 00:20:35 2 Mænd ÆOB
183 Henrik Wedderkopp Svane ISG 00:20:43 3 Mænd ÆOB
184 Benny Bendtsen JDRI 00:20:44 4 Mænd ÆOB
186 Henrik Schmidt JDRI 00:21:09 5 Mænd ÆOB
175 Rene Michaelsen IFA 00:23:50 6 Mænd ÆOB
178 Ole Frøkær IFK 00:23:54 7 Mænd ÆOB
185 Kristian Kristensen JDRI 00:25:00 8 Mænd ÆOB
180 Ole Frandsen IFO 00:25:12 9 Mænd ÆOB
189 Kjeld Majlund Nielsen SIF KOR 00:27:12 10 Mænd ÆOB
179 Kenneth Marrup IFK 00:27:13 11 Mænd ÆOB
188 Marno Dyna SIF KOR 00:27:35 12 Mænd ÆOB
172 Tom R. Jensen HGI 00:27:51 13 Mænd ÆOB
181 Lars Mikkelsen IFS 00:29:49 14 Mænd ÆOB
174 Frank Kjærup IFA 00:30:03 15 Mænd ÆOB
170 Dan Stenvang FMI 00:31:07 16 Mænd ÆOB
182 Per Henrik Støvring ISG   Mænd ÆOB
177 Otto Arvad IFK   Mænd ÆOB
190 Keld Andersen SLGI   Mænd ÆOB
191 Johnny Ramsing SLGI   Mænd ÆOB
187 Erik Lund Thomsen JDRI   Mænd ÆOB
176 Carsten Nør IFA   Mænd ÆOB

Resultater lang bane.

Nr. Navn Klub Tid. Placering. Klasse
50 Aksel Nielsen HGI 00:34:19 1 Mænd senior
55 Thomas Rabech Jensen IVG 00:36:13 2 Mænd senior
43 L.L. Rebsdorf AKIF 00:37:47 3 Mænd senior
41 Jonatan Bay AKIF 00:37:53 4 Mænd senior
49 Rasmussen JDRI 00:38:04 5 Mænd senior
185 Kristian Kristensen JDRI 00:38:11 6 Mænd senior
51 Morten Reinevald IFA 00:39:09 7 Mænd senior
75 Daniel Kristensen SLGI 00:40:06 8 Mænd senior
58 Bendix Frederik Jacobsen JDRI 00:40:52 9 Mænd senior
78 L. B. Bjørnbak JDRI 00:40:54 10 Mænd senior
54 Thomas Kofoed Løkkegård IFS 00:43:13 11 Mænd senior
52 Michael Sigaard IFA 00:45:12 12 Mænd senior
46 A. Christensen FAGI 00:45:26 13 Mænd senior
71 Joey Arly Jørgensen OMI 00:45:33 14 Mænd senior
53 Preben Ellehede IFS 00:47:35 15 Mænd senior
73 Thomas Lindberg OMI 00:47:57 16 Mænd senior
77 Thomas Aamand SLGI 00:48:58 17 Mænd senior
40  Algaret AKIF 00:49:04 18 Mænd senior
48  Nissen FAGI 00:49:43 19 Mænd senior
42 Henrik Fuglsang Isaksen AKIF 00:50:45 20 Mænd senior
76 Flemming Østermand SLGI 00:51:13 21 Mænd senior
44 J.J. Andreasson FAGI 01:00:29 22 Mænd senior
45 Daniel K. Bjærge FAGI 01:00:30 23 Mænd senior
47 Charlie B.S. Hansen FAGI 01:00:31 24 Mænd senior
83 Thomas Vetter ISG   Mænd senior
72 Morten Hansen OMI   Mænd senior
79 Mike Olsen ISG   Mænd senior
103 Kristian Dasnaw ISG   Mænd senior

Hold resultater lang bane.

Nr. Navn Klub Tid. Point Klasse Hold point Placering
49 Rasmussen JDRI 00:38:04 5 Mænd senior 20 1
185 Kristian Kristensen JDRI 00:38:11 6 Mænd senior 1
58 Bendix Frederik Jacobsen JDRI 00:40:52 9 Mænd senior 1
43 L.L. Rebsdorf AKIF 00:37:47 3 Mænd senior 25 2
41 Jonatan Bay AKIF 00:37:53 4 Mænd senior 2
40  Algaret AKIF 00:49:04 18 Mænd senior 2
75 Daniel Kristensen SLGI 00:40:06 8 Mænd senior 46 3
77 Thomas Aamand SLGI 00:48:58 17 Mænd senior 3
76 Flemming Østermand SLGI 00:51:13 21 Mænd senior   3
46 A. Christensen FAGI 00:45:26 13 Mænd senior 54 4
48  Nissen FAGI 00:49:43 19 Mænd senior 4
44 J.J. Andreasson FAGI 01:00:29 22 Mænd senior 4
71 Joey Arly Jørgensen OMI 00:45:33 14 Mænd senior 56 5
73 Thomas Lindberg OMI 00:47:57 16 Mænd senior 5
72 Morten Hansen OMI   26 Mænd senior   5

Resultater for stafet.

 

Nr. Navn Forening. Løber 1 Løber 2 Løber 3 Løber 4 Tid Klasse Placering
2 Andersen,Kirsten Johansen, Hanne   IFK 00:20:29 00:09:48     00:30:17 Kvinder OG 1
1 Flyger, Hanne Weisbjerg, Elke   FMI 00:19:43 00:11:13     00:30:56 Kvinder OG 2
3 Jakobsen, Ninna Elisabeth Michelsen, Rebecca Tikøb   AKIF 00:13:23 00:12:17     00:25:40 Kvinder senior 1
4 Lillelund, Lene Sonne Nielsen, Melissa Bager   AKIF 00:12:45 00:14:07     00:26:52 Kvinder senior 2
10 Bendtsen, Benny Kristensen, Kristian Schmidt, Henrik  JDRI 00:10:50 00:08:39 00:09:10   00:28:39 Mænd OB 1
9 Nielsen, Lars Støvring, Per Henrik Svane, Henrik Wedderkopp  ISG 00:11:58 00:11:08 00:13:50   00:36:56 Mænd OB 2
6 Bjerre, Haugaard, Kjærup IFA 00:12:53 00:14:09 00:10:01   00:37:03 Mænd OB 3
7 Burvad, Stenvang, Skinbak FMI 00:13:48 00:13:29 00:18:34   00:45:51 Mænd OB 4
17 Scholndelmaier,Jørgensen,Thomsen, J. Toft JDRI 00:11:05 00:10:59 00:08:31 00:12:46 00:43:21 Mænd senior 1
12 Nielsen, Jonatan Isaksen, Henrik Fuglsang Rebsdorf, L.L. AKIF 00:10:55 00:11:51 00:16:27 00:11:24 00:50:37 Mænd senior 2
20 Snitgaard, Frode Vestergaard, Varny   IFK 00:12:27 00:10:48     00:23:15 Mænd veteran 1
32 Jens Galtung Kaj Wagener   FAGI 00:12:13 00:12:11     00:24:24 Mænd veteran 2
19 Grossert, Ian Per Hartby, Per Ulrik   IFI 00:11:08 00:13:55     00:25:03 Mænd veteran 3
18 Kingo, Jan Rose, Henning   FMI 00:12:55 00:13:01     00:25:56 Mænd veteran 4
30 Nerve, Brusgaad, Korff,L. AKIF 00:10:45 00:08:47 00:09:04   00:28:36 Mænd VPL 1
28 Clausen Holst, Fallgren AKIF 00:12:23 00:11:17 00:06:26   00:30:06 Mænd VPL 2
14 Pihl, Christensen, Olsen JDRI 00:11:13 00:10:53 00:08:02   00:30:08 Mænd VPL 3
26 Busk, Nils-Martin Grøn Iversen  AKIF 00:11:38 00:10:48 00:08:22   00:30:48 Mænd VPL 4
24 Quortrup, Jeppe Kjelgaard Sørensen, Jens H.D. Thygesen, Esben Sand  AKIF 00:10:51 00:09:05 00:12:29   00:32:25 Mænd VPL 5
15 Hansen, Nielsen, Christensen JDRI 00:12:26 00:11:50 00:10:01   00:34:17 Mænd VPL 6
27 Petersen Ringgren Toft  AKIF 00:12:43 00:12:24 00:09:16   00:34:23 Mænd VPL 7
23 Hvarregaard, Kristian Buch Søndergaard, Mark Thulstrup, Mathias Holt  AKIF 00:13:13 00:12:09 00:11:06   00:36:28 Mænd VPL 8
25 Christensen, Martin Lerche Nielsen, Palle Huus Smedsgaard, Anders Lund  AKIF 00:12:21 00:11:21 00:12:47   00:36:29 Mænd VPL 9
29 Bruun, Jon Houmøller, Mathias Sanden, Jan  SLGI 00:12:10 00:11:16 00:13:08   00:36:34 Mænd VPL 10
22 Greve, Lars Villemose Kure, Stephan A. Pedersen, Jens J. Nørgaard  AKIF 00:11:43 00:11:55 00:13:08   00:36:46 Mænd VPL 11
16 Jacobsen, Rasmusen, Bjørnbak, Thoft JDRI 00:11:39 00:12:09 00:12:59   00:36:47 Mænd VPL 12
21 Hansted, Klaus Stenild Mika, Mikkel Nielsen, Alexander Nuyles  AKIF 00:12:04 00:11:50 00:13:15   00:37:09 Mænd VPL 13

 Siden opdateret sidst 25-09-2009 08:54:44 og siden har været set 2.558 gange.