Op Tilmelding Deltagerliste. 10 KM 04. 10 KM 05. 10 KM 06. 10 KM 07. 10 KM 08. 10 KM 09.
Resultat Sønderjysk Mesterskab 10 KM. Rødekro 2009

Nr run_time Navn klub gruppe Placering
758 00:53:29 Louise Bisgaard RØDE K 15 1
755 00:53:39 Kirsten Abild Nissen RØDE K 15 2
739 01:00:22 Ida Steffensen RØDE K 15 3
757 00:44:56 Line Agergaard RØDE K 20 1
781 00:57:43 Susan Bruhn Pedersen RØDE K 20 2
787 01:02:31 Trine Mikkelsen RØDE K 20 3
721 00:50:36 Dorthe Berg RØDE K 30 1
714 00:52:31 Betina jepsen-Jacob RØDE K 30 2
778 00:54:28 Silvia Sørensen AAIG K 30 3
756 00:56:37 Lene Bejerholm Jessen RØDE K 30 4
788 01:01:59 Vickie Kramer HAGI K 30 5
760 00:44:02 Marianne Schøler Nielsen RØDE K 40 1
722 00:44:37 Else Toftegaard HIF K 40 2
741 00:49:00 Jeanette Bisgaard RØDE K 40 3
786 00:49:12 Tove Danielsen HIF K 40 4
735 00:51:35 Helle Grønnegaard Lauridsen Vidar AM K 40 5
711 00:56:41 Anne-Marie Salby AAIG K 40 6
713 00:56:58 Betina Hansen RØDE K 40 7
733 00:58:15 Hanne Andresen AAIG K 40 8
736 01:04:44 Helle Mikkelsen RØDE K 40 9
715 00:45:37 Bodil Nielsen AAIG K 50 1
732 00:50:53 Grete Fog AAIG K 50 2
710 00:53:10 Anne Grete Jacobsen AAIG K 50 3
720 01:04:43 Conny Bejerholm RØDE K 50 4
718 00:36:03 Christoffer Brusen Barsøe RØDE M 15 1
779 00:41:54 simon Berg Weber VOJE M 15 2
708 00:46:03 Alexander Salby AAIG M 15 3
774 00:46:47 Philip Hansen RØDE M 15 4
783 00:49:55 Tobias Jensen AAIG M 15 5
766 00:50:29 Nikolai Wollesen RØDE M 15 6
765 00:51:27 Nicolai Schultz RØDE M 15 7
737 00:48:01 Henrik Vinther Sørensen HM M 18 1
744 00:34:19 Jesper Jakobsen AAIG M 20 1
768 00:45:46 Ole Rudolph HIF M 20 2
726 00:34:39 Espen Ravn AAIG M 30 1
725 00:36:51 erling grete Løjtlands Løbeklub M 30 2
762 00:37:08 Martin Mølster RØDE M 30 3
772 00:39:59 Peter Fürst HIF M 30 4
777 00:40:01 René Marcimak RØDE M 30 5
759 00:40:28 Marco Hilger AAIG M 30 6
717 00:42:09 Carsten Gammelgård AAIG M 30 7
761 00:43:02 Martin Egtved AAIG M 30 8
719 00:43:09 Claus Andersen RØDE M 30 9
771 00:36:55 Per Buchhave AAIG M 40 1
746 00:37:45 John Greve Iversen RØDE M 40 2
729 00:38:39 Frank Lyng Andersen AAIG M 40 3
723 00:39:17 Erik Matthiesen LØGUM M 40 4
784 00:40:05 Tommy Ravn RØDE M 40 5
776 00:40:37 Povl Erik Beck RØDE M 40 6
770 00:41:09 Peder Bisgaard RØDE M 40 7
747 00:41:48 John Hansen RØDE M 40 8
727 00:42:03 Finn Jensen AAIG M 40 9
767 00:42:12 Ole Rasmussen AAIG M 40 10
750 00:42:24 Jørgen Bie AAIG M 40 11
731 00:43:17 Frits Detlefsen RØDE M 40 12
709 00:43:19 Andreas Aupke BUI M 40 13
728 00:45:15 flemming olesen AAIG M 40 14
745 00:47:09 Jesper Steffensen AAIG M 40 15
775 00:48:28 Poul Erik Sørensen AAIG M 40 16
754 01:06:57 Kim Salby AAIG M 40 17
769 00:37:34 palle rosen madsen AAIG M 50 1
734 00:40:46 Hans Chr Møller GUDE M 50 2
753 00:41:23 Karl Hansen HIF M 50 3
763 00:42:42 Mikael Lassen AAIG M 50 4
752 00:43:15 Kaj M T Madsen GUDE M 50 5
707 00:44:53 Aksel Skibsted BOV M 50 6
740 00:45:32 Jan Marcussen BUI M 50 7
712 00:45:44 Bent Thomsen AAIG M 50 8
743 00:45:50 Jes Chr. Wilhelmsen  AAIG M 50 9
738 00:50:10 Holger Jacobsen AAIG M 50 10
751 00:50:12 Jørn Vinther Sørensen HM M 50 11
773 00:51:10 Peter Jessen RØDE M 50 12
742 00:41:21 Jens Jørgen Kramer HAGI M 60 1
764 00:47:03 Mogens Sylvester AAIG M 60 2
782 00:48:38 Sven Jönsson HIF M 60 3
785 00:52:38 Torben Lykke AAIG M 60 4
730 00:53:27 Frede Jespersen AAIG M 60 5
749 00:52:48 John Yardy GUDE M 70 1
724 01:02:28 Erik Nielsen RØDE M 70 2

 

 Siden opdateret sidst 27-08-2009 19:46:10 og siden har været set 2.543 gange.